Vragen? | +31 85 208 8060

Sales is een One Chance mentaliteit geworden

Ik herinner me de goede oude tijd van opstaan en aan het werk gaan, het moeten bellen, het opvolgen van oude prospects en het vinden van leads om nieuwe sales te doen. Destijds was het de enige manier.

Maar toen kwam de technologie en de social media, en het spel veranderde. Helemaal. De manier waarop we moeten verkopen aan prospects is nu een geheel nieuw en ander beest.

Een decennium of zo geleden, toen er veel minder concurrentie was, was er een gezegde onder de verkopers dat was, "Haal genoeg 'nee's' en je krijgt uiteindelijk een 'ja'!

In de huidige zeer competitieve omgeving, moet je nu een "one chance" mentaliteit hebben als je wilt slagen. Het betekent dat je het de eerste keer goed moet doen, anders zal je prospect elders kopen. Voorbij zijn de dagen van een succesvolle follow-up. Als ze "nee" zeggen en niet kopen, is de enige manier om van gedachten te veranderen in veel gevallen door het aanmoedigen van een mentaliteitsaanpassing door middel van informatie - maar dit kan bijna onmogelijk zijn als ze al eens "nee" tegen de verkoop hebben gezegd.

De manier om dit scenario te vermijden is door uw verkoopprocessen te stroomlijnen en uw verkoopcyclus te verkorten. Dit kan gemakkelijk worden gedaan door zich te concentreren op het aanscherpen van uw kwalificatieproces en door gebruik te maken van assertieve of prescriptieve sluitingssequenties als vervolg op het feit dat u aan uw prospect hebt bewezen dat u de expert bent en dat je unieke kenmerken of diensten heeft die concurrenten niet bieden. De sleutel is ervoor te zorgen dat je minimaal vijf unique selling points (USP’s) hebt en deze in elke uitleg of demonstratie te gebruiken om push back te verminderen en mensen te inspireren om moeiteloos te kopen.

Fotolia 90050941 XS 300x200

Managementontwikkeling
gaat steeds minder over managers

Waarom?

Oktober 2025

Er is een tijd geweest dat managementontwikkeling betekende dat je gedurende drie dagen een training onderging in een conferentiecentrum met een buffet waar de soep altijd te zout was en ’s avonds de drank te heilzaam was. Je leerde over feedback geven, delegeren, en misschien wat over situationeel leiderschap. Daarna kreeg je een certificaat en ging je terug naar kantoor, overtuigd dat je met ingang van heden ontwikkeld was. Die tijd is mooi voorbij.

Screenshot 2025 10 02 142533

Van symptoom naar systeem
Drie vragen die elk teamgesprek beter maken

September 2025

Soms worden wij ingeschakeld als ‘brandjesblusser’. Er staat iets in de fik, of er smeult iets: Een langslepend conflict, een stroef MT of een project dat maar niet van de grond komt. Vaak is dan de vraag: “Kunnen jullie dit voor ons oplossen?” Het woord "effe" spreken ze niet uit, maar we horen alsnog dat er haast geboden is.

 

PMC.nl is ruim 35 jaar marktleider in maatwerk bedrijfstrainingen, leiderschapstrainingen, salestrainingen en personal coaching.

Contact
Correspondentieadres

Vroenhoutseweg 29 A
4703 SH Roosendaal

085 2088 060

info@pmc.nl

Locaties: PMC Roosendaal, Landelijk én in company klant